Life Style

Akcesoria i gadżety dla miłośnika muzyki

Jakie akcesoria do gramofonu wybrać? Każdy miłośnik muzyki gramofonowej wie, że odpowiednio dobrane akcesoria są bardzo ważne i pozwalają w pełni cieszyć się muzyczną pasją. Równie ważne są stylowe gadżety, dzięki którym można podkreślić swój indywidualizm i zainteresowanie tematyką płyt winylowych. Jakie akcesoria przydadzą się fanom gramofonów? Oto kilka inspiracji.

Akcesoria niezbędne do czyszczenia płyt

Regularne czyszczenie płyt i gramofonu jest bardzo ważne. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć? Niezbędnikiem każdego melomana powinny być zestawy do czyszczenia płyt winylowych (lub szelakowych), myjki, preparaty ochronne. Przydatne są też inne akcesoria, w tym: antystatyczne, miękkie ściereczki bądź szczotki do płyt ze specjalnym, gładkim włosiem.

Podręczne akcesoria do gramofonu w formie gotowych kompletów do czyszczenia płyt to idealny prezent dla każdego pasjonata gramofonów. Bardzo przydatnymi akcesoriami, dzięki którym można świetnie zabezpieczyć kolekcję przed kurzem, są skrzynki, walizki, boxy i kufry, produkowane przez różne, specjalistyczne firmy. Pudełka te mają zwykle solidne zamknięcia i szczelne warstwy zewnętrzne, co ułatwia bezpieczny transport płyt.

Akcesoria i gadżety do patefonów i gramofonów

Kolejną grupę akcesoriów do gramofonu stanowią dodatki do patefonów. Każdy miłośnik muzyki, odtwarzanej za pomocą patefonu, powinien mieć na wyposażeniu komplet zapasowych igieł oraz akcesoria do konserwacji płyt szelakowych. Ciekawym gadżetem jest też stojak do gramofonu, na którym można postawić urządzenie w biurze lub salonie. Stojaki, wykonywane z ręcznie malowanego drewna to must have kolekcjonerów!

Inne, eleganckie akcesoria i gadżety gramofonowe to między innymi: tuby w kolorze złota lub srebra, wskaźniki prędkości oraz gustowne, metalowe korby, stylizowane na antyczne. W zbiorze melomana nie może też zabraknąć albumów na płyty w odpowiednim rozmiarze i kompletu okładek zapasowych.