Biznes

Crowdfunding nieruchomości – w co warto zainwestować?

Zainteresował Cię crowdfunding nieruchomości? Nie wiesz jednak, w co możesz zainwestować? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Crowdfunding nieruchomości – co to takiego?

Może na początek zacznijmy od samego pojęcia crowdfundingu nieruchomości. Co się pod nim skrywa? Czym jest Crowdfunding nieruchomości? To nic innego jak sposób inwestowania, który od lat stosowany jest w Stanach Zjednoczonych, czy nawet na zachodzie Europy. W Polsce to stosunkowo nowa metoda, więc nic dziwnego, że wiele osób nie wie, jak inwestować.

Całe szczęście nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać, zwłaszcza że Crowdfunding nieruchomości platforma pozostaje do dyspozycji, na której nie brakuje przydatnych wskazówek, czy po prostu informacji o tym, jakie inwestowanie grupowe są aktualnie oferowane. Niewątpliwą zaletą tej metody inwestowania są małe progi, bo wystarczy wkład rzędu kilku tysięcy złotych, by już dołączyć do grona innych inwestorów. Crowdfunding inwestycyjny najczęściej oznacza zyski w postaci wypłacanej dywidendy, odsetek od pożyczki, części dochodu z najmu, czy nawet ze sprzedaży.

Crowdfunding nieruchomości – w co inwestować?

Przedmiotem inwestycji w transakcjach crowdfundingu mogą być szeroko rozumiane nieruchomości. Tym samym inwestować można w mieszkania o różnej wielkości – od kawalerek, po mieszkania typu studio, a na apartamentach kończąc. Co więcej, inwestycje w nieruchomości mogą obejmować rynek krajowy lub rynek zagraniczny. Wiadomo, że inwestycje w nieruchomości zagraniczne dają nam szansę na większe zyski, zwłaszcza że to one wzbudzają największe zainteresowanie.

Pod uwagę warto brać głównie centra dużych miast, kurorty wakacyjne, czy inne chętnie odwiedzane zakątki świata. Jakby tego było mało, to crowdfunding może wiązać się także z inwestycjami w wolnostojące nieruchomości, a więc w domki letniskowe, czy w domy. Na rynku nie brakuje też firm, które oferują inwestycje w grunty.

Sprawdź ofertę na https://cyprinvest.com!