Wczasy

Fort Pevnost – Trutnov

Fort Pevnost i jego krótki opis.


Jeśli już wszystko zwiedziłeś i nie wiesz, gdzie wyruszyć z całą rodziną Fort Pevnost będzie świetnym pomysłem. Ty i twoja rodzina możecie spędzić chwilę na łonie natury, przy pięknym krajobrazie.

Fort Stachelberg to obiekt warty zwiedzenia, poznania, choć na pozór nie wygląda, jak ciekawa atrakcja. Ma on wspaniale odrestaurowane elementy, obiekt jest ciekawie zaprojektowany. W planach ma również niedokończone wnętrza tuneli, które by były równie interesujące, jak te już zrealizowane. Jego rozpiętość rozciąga się po ponad 3,5 – kilometrowej trasie, 50 metrów pod ziemią.

Warto tu dodać, że by dostać się do wnętrza bunkru, należy przemierzyć 186 schodów w dół, w temperaturze ok. 8- 10 stopni ciepła. Dlatego warto ciepło się ubrać, by nie przeziębić organizmu. A nie warto zabierać ze sobą kamery, gdyż nie można nakręcać filmów, jedynie można robić zdjęcia.

Reasumując, Fort Stachelberg to godzina zwiedzania, przy opowieściach przewodnika, można nabyć nowej ciekawej wiedzy o tym miejscu przepełnionym historią.

Dodaj komentarz