Zdrowie

Jak dbać o siebie w ciąży?

W trakcie 9 miesięcy ciąży ciało kobiety ulega intensywnym zmianom. W tym wyjątkowym czasie warto więc zadbać o swoje zdrowie, urodę i dobry nastrój. Sprawdź porady!

Zmień swoją dietę

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze w ciąży rośnie. Właśnie dlatego to dobry moment, by zmienić swoją dietę na zdrowszą.

Dieta w ciąży musi być zróżnicowana, dlatego powinno znaleźć się w niej dużo warzyw i owoców, produkty pełnoziarniste, kasze, mięsa, ryby, nabiał. Pamiętaj również o piciu wody oraz soków. Ogranicz natomiast herbatę i kawę.

Nie odmawiaj sobie zachcianek, ale pamiętaj, że zbyt wiele niezdrowych przekąsek może zaowocować nie tylko gorszym samopoczuciem, lecz również odbić się na sylwetce.

Pamiętaj również o stosowaniu suplementów diety dla kobiet w ciąży, które zawierają kompleks składników aktywnych niezbędnych w tym czasie. Dzięki nim możesz zadbać również o odpowiedni rozwój płodu.

Pielęgnuj skórę

Regularnie korzystaj z kosmetyków pielęgnujących skórę twarzy i ciała, by wyglądała promiennie i była mniej narażona na pojawienie się niedoskonałości.

Szczególnie ważne jest pielęgnowanie skóry brzuszka, która narażona jest na powstawanie rozstępów. Regularnie korzystaj z kosmetyków, które powodują, że jest nawilżona i elastyczna.

W przypadku pojawienia się ciężkości nóg warto także stosować kosmetyki chłodzące, wspomagające krążenie krwi i wypoczywać z nogami w górze. Dzięki temu można zredukować dolegliwości i zmniejszyć ryzyko tworzenia się pajączków i żylaków.

Unikaj natomiast gorących kąpieli, sauny, zabiegów rozgrzewających, z kwasami i retinoidami.

Wysypiaj się

W trakcie ciąży pamiętaj o tym, by regularnie się wysypiać. Sen to najlepszy sposób na relaks każdego dnia, dlatego nie zarywaj nocy, by każdego ranka budzić się wypoczęta.

Gdy brzuszek jest większy, możesz dodatkowo stosować specjalne poduszki w kształcie litery C, które ułatwiają przybranie komfortowej pozycji.

Pamiętaj o aktywności fizycznej

W ciąży warto się ruszać. Aktywność fizyczna nie tylko pomoże w dbaniu o kondycję i sylwetkę, ale również poprawi Twój humor.

Doskonale sprawdzą się spacery oraz pływanie. Możesz również zdecydować się na specjalne zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży, które organizowane są w wybranych salonach fitness. Ćwicz też w domu – w internecie znajdziesz wiele filmów z ćwiczeniami, które są bezpieczne dla ciężarnych.

Unikaj natomiast sportów, które powodują ryzyko upadków, przez co mogą być niebezpieczne dla kobiety w ciąży. Ogranicz również ruch wtedy, gdy tak zalecił lekarz.

Postaw na swój komfort

Nie zapominaj o swoim codziennym komforcie. Nie spiesz się i nie stresuj, ponieważ spokój to najważniejsze, czego potrzebujesz.

Jeżeli zmagasz się z problemem nietrzymania moczu, który dotyka nawet 60% kobiet w ciąży, sięgnij po dyskretne wkładki chłonne lub bieliznę chłonną Elly Intimate: https://www.poznajelly.pl/. Dzięki niej możesz cieszyć się z komfortu i bezpieczeństwa każdego dnia. Produkty Elly Intimate uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.