Life Style

Jak poznać, że jeansy są dobrze skrojone?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane modele jeansów damskich. Warto dowiedzieć się, jak poznać, że poszczególne jeansy są dobrze skrojone oraz będą się korzystnie prezentować na kobiecej sylwetce.

Stan spodni

Wśród najważniejszych aspektów związanych z odpowiednim dopasowaniem jeansów można wskazać wysokość stanu spodni. W obecnych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się jeansy damskie z wysokim stanem, ponieważ zdecydowana większość kobiet doskonale się w nich prezentuje. Spodnie tego typu są bardzo wygodne podczas noszenia, a ryzyko ich zsuwania się jest zminimalizowane. Oprócz tego w doskonały sposób podkreślają kobiecą talię. Jednak w sprzedaży można również znaleźć jeansy ze średnim lub niskim stanem, czyli popularne biodrówki. Każdorazowo warto dostosować swój wybór do indywidualnych preferencji oraz gustu.

Długość nogawek

Kolejną ważną kwestią związaną z doborem jeansów jest długość nogawek w spodniach. Aktualnie nie wszystkie modele spodni sięgają do kostek. Dość dużą popularnością cieszą się między innymi modele spodni o długości 7/8. W ofercie sklepów dostępne są także jeansowe rybaczki oraz bermudy, a także krótkie szorty. Długość nogawek powinna być dopasowana do kobiecej sylwetki, aby korzystnie się prezentowała na co dzień. Jednak w przypadku wyboru spodni należy zwrócić uwagę również na swoją wygodę, która ma kluczowe znaczenie.

Kieszenie

Wiele modeli jeansów produkowanych jest z kieszeniami, co jest zdecydowaną zaletą. Jednak warto zwrócić uwagę na ich rozstaw, ponieważ niektóre kieszenie w spodniach mogą nie prezentować się atrakcyjnie. Kieszenie nie powinny się znajdować ani zbyt blisko siebie, ani też zbyt daleko. Oprócz tego warto również unikać kieszeni zbyt małych oraz zbyt dużych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie przymierzenie danego modelu spodni przed zakupem.

Materiał

Dobór materiału spodni to kolejny ważny aspekt ich wyboru. Duże znaczenie w tym przypadku ma elastyczność, która wpływa na codzienny komfort noszenia danych jeansów. Sztywne jeansy zazwyczaj są wytwarzane w stu procentach z bawełny, jednak komfort ich noszenia może nie być najwyższy z uwagi na otarcia skóry. Dlatego lepszym wyborem będą spodnie z nieco bardziej elastycznego materiału, który lepiej dopasuje się do sylwetki oraz będzie się na niej lepiej układał.

Szwy w spodniach

Podczas wyboru odpowiednich dla siebie jeansów powinno się również sprawdzić szwy w spodniach, które także mogą wpływać na poziom codziennego komfortu. Warto unikać twardych oraz szorstkich szwów w spodniach, ponieważ będą nadmiernie obcierać skórę. Lepiej zdecydować się na wybór modeli w bardziej elastycznym wariancie.

Długość zamka

Poszczególne modele jeansów damskich mogą się między sobą także różnić długością zamka. Zamek w spodniach powinien korzystnie się prezentować i nie być ani zbyt długi, ani też zbyt krótki. Może to powodować problemy z jego zapinaniem, ale także nieestetyczny wygląd. Dlatego warto sprawdzić ten aspekt przed zakupem oraz przymierzyć spodnie.