Dom

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski jest jedną z najmodniejszych aktualnie konwencji aranżacyjnych. Wiele osób decyduje się więc na nadanie swojemu mieszkaniu takiego charakteru. Zaprojektowanie funkcjonalnego i estetycznego wnętrza może wydawać się wyzwaniem. Jak urządzić salon, który spełni wszystkie oczekiwania?

Aranżacje skandynawskie charakteryzuje łączenie naturalnej surowości z przytulnością domowego ogniska. Barwy, które dominują w takich wystrojach to biele i szarości. Warto pomalować ściany na takie właśnie kolory. Sprawdzą się tutaj również kremowe i pastelowe odcienie. Dobierając meble, zaleca się postawić na produkty z naturalnego drewna. Idealnym zestawieniem będzie grafitowy narożnik z delikatną, drewnianą ławą. Dla zadbania o przyjazny charakter, w takich pomieszczeniach często pojawiają się miękkie dywany, koce i wiele poduszek. Warto podkreślić klimat wykorzystując odpowiednie oświetlenie. Świece, girlandy świetlne i lampy z abażurami będą doskonałym wyborem.

Modna i funkcjonalna aranżacja salonu w stylu skandynawskim nie musi być wyzwaniem. Dobór odpowiednich mebli i akcesoriów umożliwi urządzenie pomieszczenia o wyjątkowym charakterze.

Dodaj komentarz