Motoryzacja

Kompromisowe rozwiązane pojemności

Jakie auta najlepiej sprawdzają się w ruchu miejskim? Oczywiście, że niewielkie. Długie kombi, czy szerokiego i równie długiego SUVa czasem trudno zaparkować. Dlatego popularnością cieszą się modele nawet nie tyle stricte miejskie, co kompaktowe. Nie są duże, a zapewniają przyzwoitą przestrzeń w środku i pojemność bagażnika.

Czasem jednak jest to za mało. Wtedy przydaje się bagażnik dachowy. W zamocowanym na nim kufrze pomieścimy dodatkowy bagaż, powiększając tym samym wydatnie pojemność bagażnika. Bagażniki dachowe mają opływowe kształty, niemniej jednak należy pamiętać, że zawsze w pewien sposób pogarszają aerodynamikę auta, a tym samym mogą nieco zwiększać spalanie.

Dlatego też z bagażnika dachowego należy korzystać tylko wtedy, gdy jest potrzebny, a ściągać go, gdy bazowa pojemność bagażnika naszego auta wystarcza w codziennym użytkowaniu. Stosując bagażnik dachowy osiągamy niezły kompromis między pojemnością bagażnika, a zewnętrznymi wymiarami auta. Dodatkowa pojemność pojawia się tylko wtedy, gdy naprawdę jej potrzebujemy.

Dodaj komentarz