Life Style

Prezent urodzinowy dla botanika – zainspiruj się z nami!

Prezent na urodziny może być całkiem uniwersalny, a także ściśle związany ze stylem życia i zainteresowaniami solenizanta. W tym drugim przypadku mamy gwarancję, że trafimy w jego gust, a podarunek nie wyląduje na aukcji nietrafionych prezentów. Jaki prezent wybrać dla botanika, czyli osoby, której pasją są przede wszystkim rośliny?

Zestawy ogrodnicze – jeśli jeszcze nie posiada

Akcesoria ogrodnicze to bardzo różnorodne produkty, o których istnieniu możemy wcale nie wiedzieć, ale każdy botanik zdecydowanie doceni ich użyteczność. Zestaw ogrodniczy może więc obejmować zarówno podstawowe narzędzia, które ułatwią pracę w ogrodzie, jak i inne dodatki, np. doniczki, zestawy niezwykłych nasion lub nasiona na taśmie, konewki oraz wiele innych akcesoriów. Zwróćmy także uwagę na ich estetykę – niektóre zestawy są bardzo kolorowe i kwieciste, co na pewno doceni miłośnik roślin. 

Pasjonująca wycieczka, która umożliwi eksplorację świata roślin

Wspólna podróż, która na na celu podbój flory w jej wyjątkowym wymiarze, na pewno usatysfakcjonuje każdego botanika. Może być to między innymi ścieżka w koronach drzew, która jest intrygującym sposobem na zapoznanie się z ekosystemem górskiej przyrody. To nie tylko możliwość obserwacji niezwykłych okazów roślin, ale również wiele niespodzianek i ciekawostek, choćby takich jak sama podróż na szczyt wieży profesjonalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną, podczas której ujrzymy wiekowe drzewa od samych korzeni, aż ponad ich korony. Ponadto ścieżka w koronach drzew dostosowana jest dla osób w każdym wieku – zarówno dla dzieci, jak i seniorów. 

Kurs ceramiki 

Jest to pomysł na prezent dla osoby, która nie tylko pasjonuje się botaniką, ale również posiada zdolności manualne. W czasie takiego kursu można samodzielnie wykonać różnego rodzaju akcesoria codziennego użytku – to świetna okazja na własnoręczne przygotowanie efektownych doniczek i innych akcesoriów ceramicznych, które będą ozdobą ogródka, lub pomogą wyeksponować ulubione rośliny w domu. 

Mikroskop 

To proste w obsłudze urządzenie pozwoli na jeszcze bardziej dogłębną eksplorację świata roślin niż ścieżka w koronach drzew. W sprzedaży dostępne są zarówno tańsze mikroskopy, które świetnie sprawdza się w przypadku małych dzieci, jak i droższe urządzenia, z których na pewno ucieszy się każdy zaawansowany botanik. 

Profesjonalna literatura 

Mimo że w Internecie dostępnych jest wiele ciekawych blogów i stron, które prowadzą pasjonaci roślin, to jednak piękna i bogata pod względem merytorycznym książka omawiająca zagadnienia, które szczególnie nurtują botanika, jest zdecydowanie lepszym wyborem. Warto wybierać pozycje, które przygotowywane są przez prawdziwych znawców tematu, a do tego posiadają wyjątkową szatę graficzną. 

Kolekcjonerskie rośliny 

Za niektóre okazy trzeba naprawdę zapłacić niemałą kwotę, a mimo to i tak rozchodzą się dosłownie na pniu. Mogą być to efektowne sukulenty, drzewka bonsai, palmy czy monstery – warto podpytać botanika, która roślina śni mu się po nocach – wtedy możemy być pewni, że znajdzie się dla niej honorowe miejsce w mieszkaniu.