Life Style

Spodnie, które znowu wróciły do łask! Sprawdź, jak nosić dzwony

Czasami moda lubi wracać. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, by znów nosić ubrania, które były prawdziwym hitem w czasie młodości naszych rodziców czy dziadków. Dobre trendy mają prawo wracać. Tak właśnie jest ze spodniami typu dzwony. Teraz znów są na topie. Jednak pewnym problemem może być dobranie do nich reszty garderoby. Dzwony mogą wyglądać świetnie, ale trzeba wiedzieć, jak je nosić. Z czym je nosić, by wyglądać świetnie?

Koniecznie koturny

Najlepsze buty do dzwonów to bez wątpienia koturny. W końcu ten krój spodni to czyste hippie. Koniecznie więc trzeba trzymać się konwencji. W końcu to coś, co doskonale sprawdzało się przez długi czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do korzeni. Po pierwsze – buty na koturnie wydłużają nogi. To bardzo ważne w przypadku dzwonów, które są tak szerokie, że w skrajnym wypadku mogą nawet ciągnąć się po ziemi. Te dodatkowe kilka centymetrów rozwiąże problem. Po drugie – dzwony to spodnie, które doskonale wyglądają tylko na nienagannej sylwetce. Wszelkie jej mankamenty zostaną od razu przez nie podkreślone. Właśnie dlatego tak ważne jest, by do dzwonów wkładać buty na koturnie, które wydłużą optycznie nogi i wysmuklą je. Skoro spodnie nie poprawią figury… to zrobią to buty. 

Warto też dodać, że buty na koturnie są w tym wypadku zdecydowanie wygodniejsze niż buty na obcasie typu słupek lub szpilka. Różnica polega na tym, że cienki obcas dość łatwo zaplątać albo zahaczyć w szerokiej nogawce, a co za tym idzie – łatwo się potknąć. W przypadku butów na koturnie nie ma takiego ryzyka. Dzięki temu można w nich wygodnie chodzić przez cały dzień i nie myśleć o tym, że podeszwy uszkodzą nogawki dzwonów. 

Torebka z frędzlami

Skoro już jesteśmy w stylistyce hippie, która w przypadku dzwonów jest po prostu naturalnym wyborem, to koniecznie musimy wspomnieć o torbie z frędzelkami. Najlepiej, by była to torba pleciona z etnicznym wzorem. Taka torb doskonale nadaje się do noszenia jej na co dzień, na uczelnię czy do pracy. Większe modele sprawdzą się także na zakupach. Dobrze, jeśli torebka jest na długim pasku, który umożliwia przewieszenie jej przez ramię lub przez klatkę piersiową. W każdym wypadku najlepiej jest jeśli torebka sięga aż do połowy uda. Taki model może dobrze podkreślić szerokość spodni.

Odpowiednia bluzka

Dzwony charakteryzują się tym, że bardzo poszerzają dolną część ciała. Cała sylwetka wydaje się przez to bardzo przysadzista. Trzeba jednak pamiętać, że dobierając resztę garderoby do takich spodni, konieczne jest odpowiednie zbalansowanie dolnej połowy ciała. Z tego powodu lepiej jest nie stawiać na obcisłe bluzki, które sprawią, że tułów będzie wydawał się komicznie mały w porównaniu z szerokim dołem. Dobrze jest więc sięgać, po koszule lub bluzki o luźnym kroju. Doskonałym wyborem będą długie koszule z kwiatowym wzorem. To świetny strój dla Dzieci Kwiatów. Przy okazji też trzeba pamiętać, że motywy botaniczne aktualnie należą do najmodniejszych i najchętniej wybieranych.