Zdrowie

Zdrowie w obliczu pandemii

W roku 2020 zdrowie, jak nigdy dotąd, stało się numerem jeden wszystkich tabloidów. Stało się to za sprawą światowej pandemii, rozwojowi której, według wielu autorytetów, sprzyja proces globalizacji.


W poprzednich wiekach ludzkość wielokrotnie zmagała się z wielkimi epidemiami, chociażby dżumy i cholery w XIX wieku, czy grypy hiszpanki w początkowych latach I wojny światowej. Dziś, pomimo rozwoju medycyny, wciąż mamy problemy z opanowaniem wirusa. Szacuje się, że długotrwała izolacja w znacznym stopniu wpłynie na zdrowie fizyczne i psychiczne poddanych kwarantannie ludzi.

W grupie najbardziej narażonej na zachorowanie są seniorzy oraz chorzy z obniżoną odpornością lub cierpiący na wiele schorzeń przewlekłych. Proponowane przez ekspertów obostrzenia w przepisach powinny być bezwzględnie przestrzegane.


Każdy, kto wykazuje symptomy choroby, takie jak wysoka gorączka, duszności czy kaszel, może skorzystać z tzw. teleporady bez konieczności wychodzenia z domu. Walka z pandemią nabiera tempa, a często powtarzany slogan, że zdrowie jest najważniejsze, nabiera dziś głębi.

Dodaj komentarz